Özel Olimpiyatlar Türkiye Karma Voleybol Takımı Madalyaya Koşuyor

Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, 25 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Amerika’nın Los Angeles eyaletinde düzenlenecek Dünya Yaz Oyunları’na karma voleybol takımıyla katılıyor. Özel sporcu ve partner sporcuların oluşturduğu karma voleybol takımı, Özel Olimpiyatlar’ın düzenlediği en büyük organizasyonda altın madalya için ter dökecek.

Dünyanın en büyük amatör spor organizasyonu olan ve 4 yılda bir düzenlenen Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nın açılış seremonisi 25 Temmuz 2015 tarihinde Amerika First Lady’si Michelle Obama’nın katılımı ile Los Angeles’ta gerçekleşecek. Yaz Oyunları’na Özel Olimpiyatlar Türkiye’den 7 özel sporcu, 3 antrenör, 3 partner sporcu katılacak.

Bu sene atletizm ve voleybol branşlarında Türkiye’yi temsilen katılan Özel Olimpiyatlar Türkiye, oluşturulan karma voleybol takımı ile çok iddialı… Üçü özel sporcu olmak üzere 6 kişiden oluşan karma voleybol takımı, yaz oyunları öncesi üç günlük kamp süresince hem bol bol antrenman yapma fırsatı yakaladı hem de madalya için ne kadar iddialı olduklarını gösterdi. Özel sporcularla partner sporcular bir takım çatısı altında toplayan karma takım, Dünya Yaz Oyunları’nda düzenlenecek seviye belirleme karşılaşmalarının ardından altın madalya için diğer ülkelerin karma takımlarıyla mücadele edecek.

Köksal: “Madalya kazanmak için mücadele edecekler ama zaten çoktan kalplerimizi kazandılar”

Dünya Yaz Oyunları öncesi Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı tesislerinde kampa giren sporcuları ziyaret ederek moral veren Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ebru Köksal “ Sporcularımız altın madalyayı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklar ama zaten onlar çoktan kalplerimizi kazandılar. Hem özel sporcularımızın hem de partner sporcularımızın moralleri çok yüksek. Bu güzel organizasyondan unutamayacakları güzel anılarla ayrılacaklarından eminim” dedi.

Özel Olimpiyatlar Karma Voleybol Takımı Kadrosu :
1- Deniz Ozan (Partner Sporcu)
2- Senad Ok (Partner Sporcu)
3- Tolga Gündoğan (Partner Sporcu)
4- Mustafa Bulgurcu (Özel Sporcu)
5- Mücahit Arıcı (Özel Sporcu)
6- Ahmet Çetinkaya (Özel Sporcu)
7- Soner Uysal (Özel Sporcu)
8- Öner Başar (Özel Sporcu)
Antrenör : Hakkı Demiralay