Özel Olimpiyatlar Türkiye’den Özel Sporcu Ailelerine Bilgilendirme Semineri

Özel Olimpiyatlar Türkiye Birleştirme Projesi kapsamında İzmir’de Aile Etkinliği Düzenlendi

 

Özel Olimpiyatlar Türkiye’den Özel Sporcu Ailelerine Bilgilendirme Semineri

 

Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, Birleştirme Projesi çerçevesinde farklı etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Dilek Sabancı aracılığı ile Sabancı Vakfı tarafından desteklenen Birleştirme Projesi kapsamında bu kez İzmir’de yaşayan özel sporcuların ailelerine yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi.  

 

25 Şubat Perşembe günü Özel Olimpiyatlar Türkiye Birleştirme Projesi kapsamında Ege Üniversitesi ve EgeArtı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliği ile düzenlenen aile etkinliğinde uzmanlar aileleri sıkça karşılaşılan sorunlar ve çözümleri konusunda bilgilendirdi. Ege Üniversitesi’nde düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan,  Doç. Dr. Serkan Çınarlı, Yrd. Doç. Dr. Figen Yardım, Öğretim Görevlisi Ebru Kalyoncu ve Uzman Psikolog Ayşe Özgener ‘engelli hakları, engelli çocuklarda sağlık sorunları, psikolojik destek ve rehberlik hizmetleri, özel eğitimdeki sorunlar ve çözümleri’ konusunda ailelere son gelişmeleri aktardı.  XX kişinin katıldığı etkinlikte, aileler uzmanlara soru sorma fırsatı da yakaladı.

 

Birleştirme Projesi kapsamında düzenlenen seminerde Özel Olimpiyatlar Türkiye Ülke Direktörü Didem Unsur da hazır bulundu. Etkinliğin başında kısa bir konuşma yapan Ünsur ‘ Özel sporcularımızı spor yoluyla topluma kazandırırken, bu süreçte ailelerin de elimizden geldiği kadar yanında olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda çeşitli illerde düzenlediğimiz aile etkinlikleriyle hem onların sorunlarını dinliyor hem de önemli konularda bilgilendirmeler yapıyoruz. Oyun Birlikte, Hayat Birlikte sloganımızda dediğimiz gibi hem oyunlarda hem de hayatın diğer alanlarında onların yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin Birleştirme Projesi kapsamında düzenlediği aile etkinlikleri diğer illerde de düzenlenmeye devam edecek.