Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları’nda Türkiye Rüzgarı…

Sizlere bu ‘özel’ haberi vermekten onur duyuyoruz!

4 senede bir gerçekleşen Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları’nda ülkemizi temsil eden karma futbol takımımızla grupta üçüncü olarak bronz madalya almaya hak kazandık.

Tüm dünyadan 190’dan fazla ülkenin katıldığı, 7.500 özel ver partner sporcunun dahil olduğu, 20.000 gönüllünün görev aldığı Dünya Yaz Oyunları bu kez Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleşti. Lefkoşa dahil Türkiye’nin 7 ilinden gelen 6 özel ve 5 partner sporcumuzun heyecanı daha İstanbul’dan ayrılmadan her yeri sarmıştı. Hayatlarında ilk defa yurt dışına çıkma deneyimi yaşayan sporcularımızla keyifli bir yolculuk sonrası Abu Dhabi’ye ulaştık. Host Town programı kapsamında şehir turuna çıktığımız sporcularımızla oyunlar öncesi moral ve enerji depoladık. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Abu Dhabi Büyükelçiliği’nin düzenlediği resepsiyona Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. İlknur Tanboğa liderliğinde ağırlanmanın mutluluğunu yaşadık.

14 Mart Perşembe günü Zayed Stadyumu’nda gerçekleşen açılış töreninde Muhtar Kent öncülüğünde binlerce kişinin huzurunda oyunun ve hayatın birlikte güzel olduğunu haykırdık. Sıra futbol müsabakalarına geldiğinde, kendi grubumuzda oynadığımız 5 müsabakada 3 galibiyet alarak bronz madalyaları boynumuza astık.

Heyecanla süren Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları’nda madalyalarımıza kavuşmamıza destek olan; bize inanan antrenörlerimize, idarecilerimize ve bağışçılarımıza teşekkürlerimizle…

Bir özel teşekkür ise Türkiye Cumhuriyeti Abu Dhabi Büyükelçisi Can Dizdar, Müsteşarı Tufan Höbek ve Elçilik çalışanlarına… İyi ki varsınız!