ÖZEL OLİMPİYATLAR 2023 DÜNYA YAZ OYUNLARI BAŞLADI

ÖZEL OLİMPİYATLAR 2023 DÜNYA YAZ OYUNLARI BAŞLADI

 

 

17-25 Haziran tarihlerinde Almanya’nın Berlin kentinde yapılacak olan Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları başlıyor. Uluslararası Olimpiyatlar programı çerçevesinde 4 yılda bir yapılan Dünya Yaz Oyunlarına katılacak olan Özel Olimpiyatlar Türkiye takımı, 17 Haziran’da başlayacak olan Dünya Yaz Oyunları için hazırlıklarını tamamladı. Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin 11. kez yer alacağı Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nda 4 branş ile katılım sağlanacak. Özel Olimpiyatlar Türkiye, 3×3 karma basketbol, karma bocce, yüzme ve atletizm dallarında, 4 kadın, 7 erkek olmak üzere toplamda 11 sporcuyla mücadele edecek.

 

Almanya’nın ilk kez ev sahipliği yapacağı Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları 17 Haziran’da görkemli açılış töreniyle başlayacak. Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’na katılan 190 ülkeden 7.000 sporcu ve ortalama 300.000 ziyaretçi Berlin Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşecek açılış seremonisinde yerini alacak. 12-15 Haziran tarihleri ​​arasında, Berlin 2023 Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunlarına seyahat eden 19 ülke, Almanya genelinde “Ev Sahibi Şehirler” olarak seçilen yerlerde ağırlandı

 

17-25 Haziran tarihlerinde Almanya’nın Berlin kentinde yapılacak olan Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunlarına katılacak olan Özel Olimpiyatlar Türkiye takımı 12 Haziran’da Almanya’ya gitti. Almanya’nın Stralsund şehrinde karşılanan Özel Olimpiyatlar Türkiye takımı Almanya’nın düzenlediği “Ev Sahibi Şehirler” programı kapsamında çeşitli kültürel geziler ve eğlenceli aktivitelere katıldı. Dünya Yaz Oyunları öncesi sporcuların ülkeye uyum sağlaması amacıyla yapılan programın ardından Özel Olimpiyatlar Türkiye takımı, Berlin’e gitmek üzere Almanya’nın Stralsund şehrinden ayrıldı.