Gençleri Bu kez Dans Birleştirdi

Özel Olimpiyatlar Türkiye Birleştirme Projesi kapsamında Samsun’da dans atölyesi yapıldı

 

 

Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, Birleştirme Projesi çerçevesinde farklı etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Birleştirme projesi kapsamında bu kez Samsun’da yaşayan özel çocukların üniversite öğrencileriyle bir araya geldikleri bir dans atölyesi düzenlendi.

Varyant Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 19 Mayıs Üniversitesi öğrencileri ve Samsun Dans Kulübü eğitmenlerinin gönüllü olduğu program çerçevesinde; 14 özel, 14 partner, eğitmenler ve ailelerle birlikte 40 kişilik bir ekiple keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirdi. Çocuklar, dans atölyesi kapsamında latin dansları, halk oyunları ve eğitsel oyunlar öğrenme fırsatı yakaladı.

 

Dans atölyesi sonrasında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nden Doç. Dr. Muzaffer Özgü Bulut eşliğinde body perküsyon ve ritim eğitimi etkinliği de yapıldı.

 

Dans atölyesine Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek ve Ülke Direktörü Didem Ünsür de katılarak, gençlerle birlikte keyifli vakit geçirdi. Civelek, “Özel sporcularımızı Birleştirme Projesi kapsamında kimi zaman spor kimi zaman ise sosyal etkinliklerde yaşıtlarıyla bir araya getirerek hayatın içine çekmeyi hedefliyoruz. Oyun Birlikte Hayat Birlikte sloganıyla çıktığımız bu yolda bu kez birleştirici güç danstı… Gençlerimiz bu atölye çalışması sayesinde eğlenceli zamanlar geçirdi, arkadaşlıklarını pekiştirdi. Bizim payımızı da bu güzel tabloyu büyük mutlulukla izlemek düştü” şeklinde konuştu.