HAKKIMIZDA

BAŞKANIN MESAJI

Yönetim Kurulu Başkanı’ndan Mesaj

Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) olarak, “Her çocuk özeldir; fakat bazıları daha özeldir”diyerek, babam Sakıp Sabancı ve bir avuç gönüllü arkadaşının yaklaşık 40 yıl önce attığı tohumlar yeşerdi, meyvelerini vermeye başladı.

“Bana kazanma şansı ver. Kazanamazsam bile çabamda cesur olmama yardım et” mottosu ile yola çıktığımız ilk gün ki gibi bugün de aynı heyecan ve şevkle çalışarak aradaki engelleri kaldırmaya devam ediyoruz.

Amacımız; sporun birleştirici ve topluma entegre etme gücü ile bu özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekmek, yaşıtlarıyla kaynaşmalarını sağlamak.
40 yıla dayanan bu çabamız sayesinde; başta özel çocuklarımızın aileleri olmak üzere, toplumumuzun umutlarının yeşerdiğini gözlemleyip, “Nasıl daha iyisini yaparız. Nasıl daha çok özel çocuğumuza ulaşırız”ın arayışı içine girdik.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ailesi olarak, ‘özel’ çocuklarımızı spor ve sosyal etkinlikler çerçevesinde toplumun diğer bireyleriyle bir araya getirerek bu güne kadar 70 bin özel sporcuya ulusal ve uluslararası alanda etkinlikler düzenleme şansı yakaladık.

Uluslararası Özel Olimpiyatlar Oyunları’nda, 11 spor branşında özel sporcularımız başarılar elde ettiler.

Yeniden yapılanan ve yenilenen yönetim kurulumuzla, yeni proje ve etkinliklere yelken açma vakti.

Daha fazla özel sporcuya ulaşmak, hayatlarına dokunabilmek, bizim için paha biçilemez bir duygu.

Geldiğimiz noktayla yetinmeyeceğiz, özel çocuklarımızın ve ailelerinin bizlere verdiği sinerji ile daha fazla spor dalında, daha geniş bir coğrafyada, daha çok sayıda özel eğitim gereksinimi olan bireye ulaşmayı hedefliyoruz.

Gelin, birlikte daha fazla çocuğumuzun hayatını güzelleştirelim. Bu sayıyı ikiye, üçe katlayalım…