Özel Olimpiyatlar Türkiye Ailesi büyüyor

Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin, 7 bini aşkın kişiye ulaşacağı
Bölgesel Yapılandırma Projesi’nin bu seferki durağı Burhaniye oldu

 

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ailesi büyüyor

 

Özel eğitime gereksinim duyan bireyleri topluma kazandırmak amacıyla sporun birleştirici gücünden faydalanan Özel Olimpiyatlar Türkiye, daha fazla kişiye ulaşmak amacıyla Bölgesel Yapılanma Projesi’ni hayata geçirdi. Proje kapsamında Burhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediyesi’nin iş birliğinde özel sporcuların diğer bireylerle kaynaşması amacıyla tek günlük oyunlar düzenlendi.

 

Basketbol, Futbol, Voleybol, Masa Tenisi,  Yüzme branşlarında oyunlara katılan özel sporcular yeteneklerini sergiledi. Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde düzenlenen oyunlara 11 ilçeden 34 kurum, 39 takım katıldı. 420 sporcu, 45 antrenör, 100 gönüllünün yanı sıra teknik destek ekipleriyle beraber toplam 648 kişi katılım gösterdi. Tüm sporcular oyunlarından ardından düzenlenen törenle madalya sevincini yaşadı.

 

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ülke Direktörü Didem Ünsür, oyunların açılışında yaptığı konuşmada, “Özel Olimpiyatlar Türkiye geride kalan 33 yılda özel sporcularımız, aileleri ve partnerleriyle birlikte kocaman bir aile oldu. Ne mutlu bize ki, ailemiz her geçen gün biraz daha büyüyor. Bu yıl başlattığımız Bölgesel Yapılandırma Projesi ile beş bölgemizde 7 bini aşkın kişiye daha ulaşmayı hedefliyoruz. ‘Hayat birlikte, Oyun birlikte’ diyerek, bu sporcuların kendilerine fırsat verildiği takdirde hayatı ve oyunu nasıl birlikte güzelleştirdiklerini herkese göstereceğiz” şeklinde konuştu.

 

Özel Olimpiyatlar Türkiye, önümüzdeki dönemde 5 bölgede gerçekleştireceği yeni yapılandırma ile 41 il/ilçede 5.330 özel & partner sporcu, 250 okul/kurumu, antrenörler ve gönüllülerle birlikte 7 bini aşkın kişiye etkin bir şekilde ulaşıp, etkinliklere katılımını sağlayacak. Her bölgede seçilen bölge geliştirme sorumluları, yıl boyunca faaliyetlerini sürdürecek.