Özel Olimpiyatlar Türkiye Marmara Bölge Oyunları Sona Erdi

Özel Olimpiyatlar Türkiye bu yıl ilk bölgesel organizasyonu olan Marmara Bölge Oyunlarını, Keşan Belediyesi işbirliği ile 3-4 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdi.

Özel Olimpiyatlar Marmara Bölge Oyunları’nın açılış törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Vedat Çimen TÖSSED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Tamer Oyguç, TÖSSED Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Çıdal katıldı.Özel Olimpiyatlar Türkiye Marmara Bölge Oyunlarına 150 özel sporcu, 40 antrenör ve 60 gönüllüler olmak üzere toplamda 250 kişilik bir katılım sağlandı.

Sporcular ve antrenörler açılış seramonisinde renkli görüntüler oluştururken salonu dolduran izleyiciler bu coşkuya alkışları ile eşlik ettiler. Açılış töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam edildi. Ardından yapılan konuşmalarda Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Çıdal sporun birleştirici gücüne inandıklarını ifade ederek tüm branşlarda oynanacak oyunlar için özel sporculara başarılar diledi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu yaptığı konuşmada ilçede özel bir günün yaşandığını ve Özel Olimpiyatlar Ekibi’ni Keşan da ağırlamaktan dolayı mutluluğunu belirtti. Helvacıoğlu, Keşan’ı tercih eden Özel Olimpiyatlar Türkiye ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.  Helvacıoğlu konuşmasında, deprem bölgesinden, Marmara Bölgesi’ne göç eden sporcu ve antrenörlerinde aramızda bulunduğunu belirterek ayrıca büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu’na işbirliği ve etkinliğe katkılarından dolayı Özel Olimpiyatlar Türkiye katkılarından dolayı plaket takdim etti. Konuşmalar sonrasında özel sporcular, futbol, basketbol, atletizm, bocce, masa tenisi, yüzme branşlarında hem eğlenerek hem de yarışarak madalya kazanmanın mutluluğunu yaşadılar.