Lions Projesi

Çeşitli illerde bulunan Lions ve Leo kulüpleri ile özel sporcularımızı bir araya getirerek düzenlediğimiz spor etkinliklerimizdir. 40. Yılımızda, 12 farklı ilde 25 etkinlik düzenleyerek en az 1.000 sporcuya ulaşılması hedeflenmektedir.

Özel gereksinimi olan bireyler ile ilgili toplum farkındalığını yükseltmek ana hedeflerimiz arasında bulunmaktadır. Özel sporcularımızın toplumda kabul gören bireyler olmaları için her fırsatı ve platformu değerlendirmekteyiz. Bu noktada diğer sivil toplum kuruluşlarının da desteğini almak bizim için çok kıymetlidir. Uluslararası Özel Olimpiyatlar ve Lions organizasyonlarının protokolü ile tüm dünyada yaygınlaştırılarak devam eden proje, ülkemizde de başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

Lions/Leo kulüplerinden gelen katılımcılar gün boyunca özel sporcularımızla birlikte spor yapıyor ve zaman geçiriyorlar. Özel sporcularımıza fırsat verildiği takdirde neler başarabileceklerine tanıklık ediyorlar. Geçtiğimiz dönemlerde de başarılı bir şekilde sürdürülen projemiz, önümüzdeki dönemde de etki alanı genişleyerek devam edecek.